ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14035309
*
nr 1403 5309
Spegel
74x54cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juni 2021
kl 19:32:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 09:16:55
1
100 kr
14/6 16:51:28
2
250 kr
14/6 18:57:43
3
200 kr
14/6 18:57:43
2
250 kr (Budbetjänt)
14/6 19:19:18
3
300 kr
14/6 19:22:50
2
450 kr
14/6 19:27:05
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1403 5309
Spegel
74x54cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/6 09:16:55 | 1 | 100 kr |
14/6 16:51:28 | 2 | 250 kr |
14/6 18:57:43 | 3 | 200 kr |
14/6 18:57:43 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
14/6 19:19:18 | 3 | 300 kr |
14/6 19:22:50 | 2 | 450 kr |
14/6 19:27:05 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02